top of page

Kalaranna kvartali maastikuarhitektuur

Asukoht: Kalarand, Tallinn
Klient: Pro Kapital Eesti AS

Suurus: 42 000 m2
Staatus: Projekt 2017 ... 2022
. Valmis 2022
Projekt: Ivar Lubjak ja Maria Pukk (linnainventar, väikevormid, maastik), Kerttu Kõll ja Maarja Tüür (haljastus, maastik)

kalarand-001.jpg

 

KALARANNA VALEM

Kalaranna kvartali maastikuarhitektuur koosneb väikevormide valikust. Kohaspetsiifilised väikevormid võimaldavad mereäärse linnaruumi mugavat kasutamist ning on selles mõttes universaalsed. 

 

Kalaranna väikevormid on rannatrepp, istutuskast, riietuskabiin, vraki vaateplatvorm, reeling, mänguväljak, astmestik, torn ventilatsiooni ja valgustusega, mobiilne pink „MARIVAR“, „päästetud“ sadamapollar ning väljaku sillutise fraktaalne muster.

 

Väikevormid avavad vaateid, tekitavad ligipääsu vee äärde, varjavad tuule eest, suunavad liikumist või annavad valgust.
Näiteks viivad rannatrepid Kalaranna supluskohtadeni, mänguväljaku auk ja mobiilse pingi „MARIVAR“ seljatugi varjavad tuulte eest, Kalasadama basseiniäärne astmestik avab vaated Kultuurikatla korstnale ja Oleviste kirikule, tornid ventileerivad maa-alust parklat ja valgustavad väljakut, istumiskohad hoonetevahelisel platsil on samas ka kõrghaljastatud.

 

Väikevormide paigutuse määravad Kalaranna kaide suunad, kortermajade maa-aluse parkla ulatus ning hoonetevaheliste alade avanemine linna ja mere poole.

kalarand-201.jpg
kalarand-101.jpg
kalarand-103.jpg
kalarand-003.jpg
kalarand-104.jpg
kalarand-105.jpg
kalarand-102.jpg
kalarand-107.jpg
kalarand-002.jpg
bottom of page